1. Discover Toyota
  2. Despre noi
  3. Posturi Vacante
  4. Consultant Vânzări Automobile Noi în Departamentul Vânzări
Vreau să văd...

Te invităm să fii parte a familiei Toyota Chișinău „Continent”

Ești inteligent și comunicabil? Te simți capabil de a soluționa orice nevoie a clientului sau de a căuta cea mai bună ofertă pentru el?

Atunci avem nevoie de tine!

Dealerul oficial TOYOTA CHIȘINĂU „CONTINENT” oferă un nivel nou de experiență, cât pentru clienți, atât și pentru angajați. Candidează pentru poziția de Consultant Vânzări Automotobile Noi în Departamentul Vânzări și fii unul dintre cei mai apreciați specialiști ai domeniului auto în Moldova.

Consultant Vânzări Automobile Noi în Departamentul Vânzări

Cerințe

  1. Studii superioare tehnice sau economice;
  2. Experiență de cel puțin 3 ani într-o poziție similară;
  3. Cunoștințe de operare pe calculator (Microsoft Windows, Microsoft Office, 1C);
  4. Cunoștințe în domeniul vânzărilor auto și al mărcilor și modelelor de automobile de pe piața Republicii Moldova;
  5. Cunoașterea tehnicilor de comunicare eficientă, cunoștințe în domeniul eticii comunicării în afaceri;
  6. Abilități de planificare și optimizare a fluxului de lucru;
  7. Deținerea permisului de conducere, categoria „B”;
  8. Fluență în limbile română și rusă, cunoașterea limbii engleze la nivel intermediar.

Responsabilitățile postului

  1. Consultarea clienților pentru achiziționarea mașinilor noi;
  2. Organizarea test drive-urilor și îndrumarea clienților în acest proces;
  3. Comunicarea activă cu clienții pe tot parcursul gestionării comenzilor și îndeplinirea tuturor procedurilor stabilite;
  4. Întocmirea și gestionarea documentelor necesare;
  5. Asistență în procesul de predare și înregistrare a automobilelor.

Condiții de muncă:

  1. Angajare oficială într-o companie serioasă și stabilă;
  2. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă unită și dintr-un brand internațional;
  3. Salariu motivant, plătit la timp;
  4. Pachet social complet;
  5. Instruire corporativă;
  6. Oportunități de creștere în carieră.

TRANSMITE CV-UL

Dacă ești interesat să candidezi la acest post, transmite CV-ul pe adresa: hr@continent.toyota.md sau contactează-ne la 078006765 și află mai multe detalii.