Toyota Chișinău „Continent” la Maratonul 2024

Susținem sportivii și promovăm un stil de viață activ

Anul acesta, echipa Toyota Chișinău „Continent” a avut plăcerea de a fi parte din Maraton 2024, un eveniment care promovează sănătatea și mișcarea în rândul comunității noastre.

Un angajat dedicat: Eugeniu Gheorghița

Echipa noastră a fost mândră să fie reprezentată pe traseu de Eugeniu Gheorghița, manager vânzări la Toyota Chișinău „Continent”, care activează în companie de peste 20 de ani. Eugeniu a participat la cursa de 21 km în categoria de vârstă 40-44 de ani și a terminat distanța într-un timp impresionant de 1:55:23.0, cu o viteză medie de 10,98 km/h și un ritm de 05:27 min/km. Datorită acestei performanțe, a reușit să ocupe locul 36 în categoria sa.
Pe tot parcursul cursei, Eugeniu a simțit sprijinul colegilor, care l-au încurajat și l-au motivat să își mențină energia și determinarea. Însă una dintre cele mai mari surse de motivație a fost gândul că la linia de finish îl așteptau soția și cele două fiice. Această susținere din partea familiei l-a inspirat să termine cursa cu succes și să își depășească limitele.

Un pas pentru un stil de viață activ

Maraton 2024 a fost o ocazie excelentă pentru noi să ne alăturăm comunității și să promovăm valorile unui stil de viață sănătos și activ. La Toyota Chișinău „Continent”, nu ne implicăm doar în mobilitate, ci și în sprijinirea inițiativelor care fac diferența în viața oamenilor.

Suntem mândri de participarea lui Eugeniu și îi dorim succes în următorul an.